Wychowanie dzieci

?Moje dziecko w ogóle mnie nie słucha... Ile razy mam jeszcze powtarzać, aby posprzątało zabawki...?
?Nie mogę chodzić z moim dzieckiem na zakupy, bo płacze i krzyczy. Muszę mu wtedy kupić to co chce...?
?Już nie mam siły...?

Czy któraś z tych wypowiedzi brzmi dla Ciebie znajomo?

Dziecko nie słucha, nie wykonuje poleceń, robi na przekór, na stanowczą reakcje rodzica reaguje oporem, krzykiem i płaczem. - Jak często rodzice stają w podobnych sytuacjach? Czy tak musi być? Co jako rodzic mogę zrobić, aby tak nie było?

W tym artykule postaram się odpowiedzieć na te i inne pytania związane z podstawami nauki posłuszeństwa.

bajka dla dzieciKażdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Jednak niejednokrotnie staje przed dylematem, jakie produkty i metody wybrać aby wspierać prawidłowy rozwój dziecka, a przypadkiem jemu nie zaszkodzić. Wątpliwości pojawiają się i dotykają wielu obszarów życia i wychowania. Jednym z bardzo istotnych obszarów wpływu  na dziecko są treści jakie mu dostarczamy - zarówno te, które ogląda, jak i te których słucha. Czy to, czym się "karmi" dziecko, jest dla niego dobre i przed czym powinniśmy je chronić?

rodzinaW ubiegłym tygodniu na łamach dziennika Metro można było przeczytać artykuł o tym, jak dużo kontrowersji narosło wokół telewizyjnej kampanii reklamowej i spotów zachęcających do zakładania rodzin i posiadania dzieci w kontekście potrzeby utrzymania w przyszłości rosnącej rzeszy emerytów. Okazuje się, że dla wielu czytelników dziennika, emitowane reklamy są irytujące i działają wręcz zniechęcająco.